Jsme velice vděční, že jsme se v soutěži Creative Business Cup stali druhým nejlepším startupem loňského roku. Porota ocenila naše ekologické tenisky, vyrobené ze zbytkových materiálů a podešve vyrobené z kávové sedliny ☕️ K výrobě tenisek využíváme už existující vybavení a baťovské stroje z minulého století. První místo vyhrál startup Readmio s mobilní aplikací, která doprovází čtení pohádky zvukovým podkresem, hraným automaticky na základě rozpoznání předčítaných slov. Na třetím místě se umístily hodinky Leitners Watch propojující tradiční hodinářské řemeslo s moderními technologiemi. 

LOW TOP 55/1/19 CAPPUCCINO s podešví z kávového lógru

Čtvrtý ročník národního finále globální soutěže Creative Business Cup se konal online 30. března 2021 v Památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Zlín nebyl vybrán náhodou, Zlínský kreativní klastr (soubor regionálně propojených podnikatelů a přidružených institucí a organizací) vznikl totiž jako první klastr v České republice zaměřený na kreativní průmysly. U jeho zrodu stála i europoslankyně Martina Dlabajová, která se na problematiku kreativních průmyslů dlouhodobě zaměřuje.

Ceny pro soutěž vyrobila firma Crystal Creative ze Vsetína

Zakladatelka KAVE Footwear Eva Klabalová po vyhlášení pro Zlínský Deník řekla: „Chceme ukázat velkým značkám, že existuje způsob, jak vyrábět produkty udržitelným způsobem vytvořením inteligentního, funkčního a zodpovědného designu. Neustále hledáme další partnery, firmy, které sdílí naši misi, proto uvítali příležitost představit náš projekt v rámci Creative Business Cupu.”

Celý tým KAVE Footwear věří, že se nám daří této vize držet. Budeme se těšit na nové výzvy! 🤩

Creative Business Cup je mezinárodní soutěž, která podporuje startupy z oblasti kreativního průmyslu. Pomáhá je propojovat navzájem a nabízí pomoc při hledání investora. Organizátorem českého národního kola je agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest