Udržitelnost / Lokální výroba / Jedinečnost

Ideologie KAVE

Náš svět je naplněn produkty, které nepotřebujeme, ale přesto stále vyrábíme. To způsobuje problémy ve společnosti a přírodě. Vetšina produktů pro naši spotřebu je vyráběna v asijských zemích a poté transportována do Evropy. Tyto nesmyslné transporty surovin a produktů silně zněčišťují naše životní prostředí.

Začátek nové výroby vyžaduje spoustu energie, výrobu obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či vývoj nových materiálů. Na světě máme velké množství plně vybavených továren s velkými archivy obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či materiálů, které nám umožňují vyrábět tenisky s minimální ekologickou zátěží. Proč tedy vyrábět stále nové a nové vybavení? Pojďme využít to, co už máme.

Jak recyklujeme

Příběh KAVE

Tenisky KAVE jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, ekologicky s ohledem na životní prostředí. Jedná se o přebytky gumy, onošené podešve, kávová sedlina nebo korky od vína našich českých vinařů.

KAŽDÁ BOTA JE ORIGINÁL

  • Díky speciální výrobní technologii je každá bota KAVE naprostým originálem.
  • Každý pár má své unikátní pořadové číslo.
  • Každá bota má svoji jedinečnou barevnou kombinaci.
  • Vznikají jedinečná díla v limitovaných kolekcích a s minimální ekologickou stopou

„BEZ MORÁLNÍ KOCOVINY“

Co to znamená? Víte, kde byly tenisky vyrobeny, z jakých materiálů a kým. Jste si jistí, že kupujete lokální produkt, který k Vám nejede z druhé strany světa a nestrávil několik měsíců na nákladní lodi.

Lidé, kteří na teniskách pracují jsou mistři svého oboru a vkládají do nich své skvělé zkušenosti a lásku k řemeslu.

Značka byla založena v roce 2015 a tenisky jsme vyráběli ve Zlíně. Od roku 2023 tenisky šijeme i lisujeme na Slovenku, coby kamenem dohodil od českých hranic. Materiály na podešve ale stále zpracováváme kousek od Zlína v Otrokovicích.

Kolekce Kave

Zakladatelka

Značku založila v roce 2015 designérka Eva Klabalová. Sama vystudovala design obuvi v čechách a inovace v obouvání v Holandsku. Následně pracovala jako designér a technolog pro světové značky v obuvnickém průmyslu. Díky své zkušenosti ví, jaká je propast mezi nesmyslnými globálními pohyby zboží a zapomenutými lokálními možnostmi produkce – a rozhodla se to změnit.

Chtěla začít dělat vše jinak, smysluplně, udržitelně a hlavně s ohledem na naše životní prostředí. Vrátila se do Čech, do Zlína, kde se narodila. Vrátila se do továrny, ve které pracovala jako brigádník už za studií. Tentoktát už ne jako pracovník, ale jako kreativní ředitelka značky KAVE.

Dnes Eva kombinuje design a technologie k vytvoření udržitelné, kvalitní obuvi a globálně mění pohled na její výrobu. Navzdory řadě světových úspěchů nezapomněla ani na rodné Česko – velkým i menším společnostem, továrnám a korporacím tu prostřednictvím svého talentu a nadšení ukazuje, že obuvnické řemeslo jde dělat jinak – lépe, uvědoměleji, s maximální snahou o udržitelnost a ohleduplnost k planetě. Eva také působí na Univerzitě Tomáše Bati, kde dokončila své doktorské studim.

Minimální ekologická stopa

K výrobě používáme pouze zbytkové a recyklované materiály.

100% české boty

Tenisky Kave vyrábíme ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích.

Nové boty ze starých

Pošlete nám svoje onošené tenisky Kave, zrecyklujeme je a vyrobíme z nich nové.

Boty, které pomáhají

Spolupracujeme na projektech, které pomáhají tam, kde je potřeba.