Kave tenisky jsou vyráběny z odpadních a zbytkových materiálů, lokálně ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích první poloviny minulého století s pomocí pouze existujícího vybavení.

Chceme ukázat velkým značkám, že existuje způsob, jak vyrábět produkty udržitelným způsobem vytvořením inteligentního, funkčního a zodpovědného designu.

Ideologie KAVE

Náš svět je naplněn produkty, které nepotřebujeme, ale přesto stále vyrábíme. To způsobuje problémy ve společnosti a přírodě. Vetšina produktů pro naši spotřebu je vyráběna v asijských zemích a poté transportována do Evropy. Tyto nesmyslné transporty surovin a produktů silně zněčišťují naše životní prostředí.

Začátek nové výroby vyžaduje spoustu energie, výrobu obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či vývoj nových materiálů. Na světě máme velké množství plně vybavených továren s velkými archivy obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či materiálů, které nám umožňují vyrábět tenisky s minimální ekologickou zátěží. Proč tedy vyrábět stále nové a nové vybavení?

Jak recyklujeme

Příběh KAVE

Značku založila v roce 2015 designérka Eva Klabalová poté, co pracovala pro velké značky z Evropy i Ameriky a cesty do Asie se pro ni staly rutinou. Její cesta byla dlouhá. Designu obuvi se Eva věnuje již od svých patnácti let. O výrobě bot se naučila vše, když v průběhu studia pracovala v jedné ze společností působících v areálu Baťových továren. Když začala Eva později cestovat po světě a pracovat v obuvnickém průmyslu, uvědomila si díky své zkušenosti z výroby, jaká je propast mezi nesmyslnými globálními pohyby zboží a zapomenutými lokálními možnostmi produkce. A rozhodla se to změnit.

Práce pro firmy, které vyrábí boty v desetitisícových nákladech jí přestala dávat smysl. Poslední kapkou bylo, když ráno vyšla na balkon a přes hustý smog a znečištění neviděla budovu na druhé straně silnice. Uvědomila si, že nechce být součástí tohoto šíleného průmyslu. Chtěla začít dělat vše jinak. Smysluplně, udržitelně a hlavně s ohledem na naše životní prostředí. Vrátila se do Čech, do Zlína, kde se narodila. Vrátila se do továrny, ve které pracovala jako brigádník už za studií. Tentoktát už ne jako pracovník, ale jako kreativní ředitelka značky KAVE. Dnes Eva kombinuje design a technologie k vytvoření udržitelné, kvalitní obuvi a globálně mění pohled na její výrobu. Navzdory řadě světových úspěchů nezapomněla ani na rodné Česko – velkým i menším společnostem, továrnám a korporacím tu prostřednictvím svého talentu a nadšení ukazuje, že obuvnické řemeslo jde dělat jinak – lépe, uvědoměleji, s maximální snahou o udržitelnost a ohleduplnost k planetě.

Kolekce Kave

Bez morální kocoviny

Kave tenisky jsou vyráběny z odpadních a zbytkových materiálů lokálně ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích první poloviny minulého století s pomocí pouze existujícího vybavení. Chceme ukázat velkým značkám, že existuje způsob, jak vyrábět produkty udržitelným způsobem vytvořením inteligentního, funkčního a zodpovědného designu.

Každá bota originál

Díky speciální výrobní technologii je každý model Kave naprostý originál. Jakmile je vyprodán, není už nikdy vyroben stejný. Každý pár má své unikátní pořadové číslo, každá bota má svoji jedinečnou barevnou kombinaci. Takto vznikají jedinečná díla v limitovaných kolekcích a s minimální ekologickou stopou.

Minimální ekologická stopa

K výrobě používáme pouze zbytkové a recyklované materiály.

100% české boty

Tenisky Kave vyrábíme ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích.

Nové boty ze starých

Pošlete nám svoje onošené tenisky Kave, zrecyklujeme je a vyrobíme z nich nové.

Boty, které pomáhají

Spolupracujeme na projektech, které pomáhají tam, kde je potřeba.