Na začátku května jsme se dozvěděli, že definitivně končí zlínská dílna, ve které jsme společně osm let tvořili tenisky. Poslední dílna v Česku, která vyráběla tenisky technikou vulkanizace. Tedy zcela bez lepidla. Byla to rána, ale opustit svůj sen a značku, kterou už má řada z vás tak ráda, to bych nedopustila. 

V dílně pracovalo 18 lidí, kteří dostali výpověď. Je mi to neskutečně líto, jelikož všichni dělali svou práci s láskou. 

Proto jsem začala hledat místo, kde budou nové tenisky vznikat se stejnou láskou a péčí, jak tomu bylo ve Zlíně. Spojila jsem se s dílnou ve slovenském městě Partizánske. Podařilo se nám najít společnou cestu a začínáme pracovat na prvních designech tenisek. Vznikne „česko-slovenská“ spolupráce, která by navázala na tradiční obuvnickou výrobu. Do vzdálenějších míst bych ale výrobu posunout nechtěla. To proto, aby KAVE zůstaly lokální a vyráběné v principu udržitelnosti.

Ve zlínské dílně se tenisky šily a lisovaly. Recyklované materiály na podešve (jako je kávový lógr, špunty od vína, nebo obnošené KAVE tenisky), ty budeme zpracovávat v Otrokovicích.  

Takto vypadá část výroby podešví. Z materiálu se poté vyseká tvar, který už putuje na svršek tenisky, kde se připevní vulkanizací.

Děkujeme Vám všem z celého srdce za podporu. ❤ A jsme šťastní, že můžeme pokračovat dál. Doufám, že i vy se těšíte na nové výzvy a hlavně nové modely tenisek! 😊

Vaše Eva