Když nám v pondělí ráno zazvonil telefon od kamarádů z Holešova, že místní charita uveřejnila na sociálních sítích poptávku na výrobu ochranných roušek z důvodu šíření coronaviru, neváhali jsme a pustili se do šití. Neodmítáme jakoukoliv možnost pomáhat, když je to jen trochu v našich silách. Však s lehkým kritickým nadhledem na danou prvotní vlnu informací, že roušky nám mohou pomoci jsme netušili, že nás čeká následující týden plného pracovního nasazení při výrobě roušek pro okolí – od charity, přes poštovní úředníky až po nemocnice, rodinu, kamarády a náhodné kolemjdoucí. Děkujeme České poště za bezplatné zasílání zásilek obsahující roušky. Mohli jsme tam pomoci lidem nejen na Zlínsku.

Dlouho jsme šili roušky zdarma pro ty, kteří to potřebovali. Teď musíme zachránit i sami sebe a lidi kolem nás v této nelehké situaci. Dlouho jste nám psali, zda budou k dispozici naše černé roušky. Tak jsou tady a to hned ve dvou variantách. První varianta je ve tvaru masky a druhá jednovrstvá „letní varianta“.

Rozhodli jsme se oslovit místní švadlenky, jejichž příjem je v těchto dnech omezen. Cena roušky odpovídá našim nákladům. Rouška je vyrobena ze 100% bavlny, lze ji vyvařit, nebo přežehlit napařovací žehličkou (našitá cedulka je ovšem syntetická – na tu při žehlení pozor 🙂 ) A prosím, mějte na paměti, že rouška NECHRÁNÍ PROTI NÁKAZE CORONAVIREM.

Děkujeme za článek Lidovým novinám k přečtení ZDE