Eliška Podzimková je nekonečně kreativní multimediální umělkyně, jejíž jedinečný vtip, silný smysl pro design a nesmírné technické dovednosti přispěly k její mezinárodní reputaci průkopnické animátorky, ilustrátorky a digitální umělkyně.

Její neobvyklá technika kombinování živé akční fotografie a videa s vtipnou, ale emocionálně uštěpačnou ručně kreslenou animací je univerzálně přitažlivá napříč žánry i hranicemi. Ať už své umění aplikuje na oceňované krátké filmy, hudební videa, projekty společné fotografie nebo marketingové kampaně pro klienty jako např. Jamie Oliver, Vogue Magazine, New York Film Academy a mnoho dalších. S Eliškou jsme vytvořili dva modely. První z nich vznikl na podporu onkologicky nemocných dětí, přičemž 10 % z prodeje přispějeme ke vzniku nového seriálu PLEŠOUNI. Model s názvem „Podej ruku“ byl vyroben v limitovaném množství sto párů.

Podejme pomocnou ruku dětěm, které to potřebují

RAKOVINA. Strašidelní slovo, viďte? Obzvlášť, když si ho jako diagózu vyslechnete od doktora… A co teprve, když jste dítě? Tolik otázek v hlavě, tolik myšlenek, tolik strachu z neznámého! Eliška si v 16 letech prošla onkologickou léčbou. Rozhodla se pomoci ostatním dětem a jejich rodičům tím, že vytvoří animovaný seriál PLEŠOUNI. Je o malých kamarádech, kteří si léčbou prochází taky. Společně pomáhají zodpovědět různé otázky, které se týkají léčby a nádorového onemocnění. Například: „Proč mi padají vlasy?“, „Co je to chemoterapie?“ Plešouni dodají malým pacientům kuráž bojovat s nemocí a nám ostatním ukážou, že odvaha a pozitivní přístup se vyplácí i v boji proti rakovině.

Druhý model je ve znamení Malého prince, kterého milujeme

Spojili jsme síly s Eliškou Podzimkovou, abychom mohli na chvíli zapomenout na svět dospělých a vrátit se zpět do dětství, alespoň prostřednictvím tenisek s ikonickou kresbu hroznýše, která je milovníkům Malého prince dobře známá. Jedná se o původní kresbu Elišky, když byla ještě dítě 🙂

„Hroznýši svou kořist nežvýkají, polykají ji celou. Potom se nemohou ani hnout a celého půl roku spí a tráví.“ Hodně jsem tehdy přemýšlel o dobrodružstvích v džungli a také mně se podařilo nakreslit pastelkou první kresbu. Ukázal jsem své veledílo dospělým a ptal jsem se jich, nahání-li jim má kresba strach. Odpověděli mi: „Proč by klobouk naháněl strach?“ Ale on to nebyl klobouk. Byl to hroznýš, jak zažívá slona. Nakreslil jsem tedy vnitřek hroznýše, aby to dospělí pochopili. Oni totiž potřebují vždycky nějaká vysvětlení. Dospělí mi však poradili, abych toho kreslení otevřených a zavřených hroznýšů nechal a zajímal se raději o zeměpis, dějepis, počty a mluvnici.

Antoine de Saint-Exupéry
z knihy Malý princ

Tenisky mají v podešvích písek z planety B612, planety Malého prince. Bylo jich vyrobeno opět pouze 100 párů.

Oba modely najdete na našem eshopu.
Tenisky Pomocná ruka
Tenisky Malý princ